مقاله ها

دسته: اخبار
نمایش از 25 اسفند 1395 بازدید: 927
پرینت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری :

صبح امروز یازدهمین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با حضور دکتر قمی مدیرکل سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مازندران ، ایوب صالحی فرماندار ، حجت الاسلام و المسلمین مقیسه امام جمعه  و روئسای ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید .

ایوب صالحی روز چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان کلاردشت گفت :  امنیت و سلامت انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی به عنوان خطوط قرمزی است که مجریان انتخابات باید در حوزه بیش از پیش تلاش کنند  و هرگونه چشم پوشی به این خطوط قرمزها پذیرفته نیست و برابر قانون با افراد متخلف برخورد خواهد شد.
وی افزود : پایه و اساس برگزاری انتخابات در نظام اسلامی امنیت ، سلامت ، قانون مداری و مشارکت حداکثری مردم است و باید همه رؤسای ادارات و مجریان انتخابات اعم از هیئات اجرایی و نظارت موظف به رعایت این  اصول باشند

وی افزود: در تایید و یا عدم تایید صلاحیت کاندیداهای شوراها  فصل الخطاب قانون و نظر مراجع  چهارگانه است، و لذا نظرات شخصی نباید از خطوط قرمز که همان امنیت، سلامت،قانونمداری و مشارکت حداکثری در انتخابات است فراتر رفته و فضایی فراهم بشود که نتیجه اش ایجاد اختلاف و شکاف در جامعه باشد.این یک آسیب و از مصادیق ضایع کردن حق الناس است.

فرماندار کلاردشت با بیان آنکه پس از بهار طبیعت ، بهار احزاب نزدیک است ، از انتخابات به عنوان یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی توصیف کرد و ادامه داد : از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون شاهد حضور عزتمندانه مردم دراین همایش سیاسی و ملی بوده ایم .
صالحی افزود : هم اکنون آنچه که به نظام اسلامی مشروعیت بخشیده است ، مردم سالاری دینی یعنی حضور مردم در انتخابات و تعیین سرنوشتشان دراین عرصه سیاسی بوده است.

وی افزود : با تشکر از حضور ارزشمند و فرهیخته دکتر قمی در این جلسه که به عنوان دبیر ستاد انتخابات استان مازندران نیز می باشند باید بگویم که امکانات ما اقل است، در برگزاری انتخابات دست همه را می بوسیم، و از هیئت های نظارت و اجرایی عذر می خواهم اگر در مواقعی دچار آسیب می شوند، از شهردار کلاردشت و اعضای شورای اسلامی شهر که نهایت همکاری را تا کنون با ما داشته اند و نهایت همراهی را نموده اند تا کمبود فضا و مکان نداشته باشیم، قدردانی می نمایم و امیدوارم که دوستان همچنان همراهی و همکاری کنند. فرماندار کلاردشت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبق فراخوان همه موظف اند کلیه امورات و امکانات خود را محوال کنند برای انتخابات  مدیران سعی نکنند ادارات را محل تاخت و تاز نامزدها قرار دهند ؛ ادارات محل رجوع مردم است، باید کار اداری و ارباب رجوع مورد رسیدگی قرار گیرد و غیر از این، خلاف شرع است. صالحی تاکید کرد: برای مدیران و روسای ادرات حتی خارج از ساعت ادرای هم عرف پذیرا نیست و مکروه است تا بخواهند تبلیغاتی را انجام دهند، حتی برای انتخابات ریاست جمهوری نیز مدیران فعالیت نکنند تا عاری از حرف و حدیث ها باشیم.

وی اظهار داشت : هرچند بسترهای لازم برای برگزاری این دوره از انتخابات دراین شهرستان مهیا شده است اما با محدودیت های مکانی و اعتباری نیز مواجه هستیم که باید بتدریج برطرف شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار داشت : انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا کشور 29 اردیبهشت سال آینده برگزار می شود.

در ادامه دبیر ستاد انتخابات مازندران اظهار داشت : تهمت زدن بدون سند و مدرک به افراد پذیرفتنی نیست ، ملاک تایید صلاحیت کاندیداها نظر مراجع چهارگانه است، ولو اینکه مطابق با سلیقه ما نباشد .

دکتر جعفر قمی با اشاره به خصایص مثبت و برجسته انقلاب اسلامی ایران در مقایسه با تمامی انقلاب های صورت گرفته در سایر کشورها اظهار داشت: این انقلاب به رهبری مردی به پیروزی رسید که حاکمیت مردم را قبول داشت و لذا می بینیم که در طول تاریخ خود گرفتار آسیب هایی همچون کودتا نشد.

وی اضافه کرد: طی بیش از سی سال گذشته این انتخابات بود که ضامن دوام و بقای نظام اسلامی ما بوده و به همین خاطر است که در انتخابات سال گذشته، مقام معظم رهبری به عنوان ولی فقیه عادل و شجاع به  مردم می فرمایند در انتخابات شرکت کنید، ولو  بنده یا نظام را قبول نداشته و ندارید.

قمی در ادامه انتخابات پیش رو را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: در تایید صلاحت کاندیداهای شورا، ملاک عمل و تصمیم گیری نظر مراجع چهارگانه است،ولو اینکه مطابق با سلیقه ما نباشد. شکی نیست که مراجع چهارگانه مستندات محکم تر و متقن تری در خصوص سوابق افراد دارند، و سابقه نشان داده که این مراجع آخرت خود را به دنیای دیگران نمی فروشند.

دبیر ستاد انتخابات استان مازندران تصریح کرد: تهمت زدن بدون سند و مدرک به دیگران هرگز پذیرفتنی نیست، چرا که موجب  تحریک افکار عمومی و برهم زدن آرامش جامعه می شود. ولذا از نامزدهای محترم تقاضا داریم مراقب اظهارات خود در فضای مجازی بوده و مطمئن باشند که گزارش های مربوطه قطعا به دست ما  خواهد رسید.

در پایان با اهدای لوح سپاس از روئسای ادارات برق ، گاز ، آب شهری و روستایی ، هلال احمر ، غله و مامورین سرشماری نفوس و مسکن تقدیر بعمل آمد .

كليه حقوق اين سايت متعلق به فرمانداري شهرستان کلاردشت مي باشد
طراحی،اجرا و پشتیبانی: گسترش فن آوری پرنیان
GNU/GPL