مقاله ها

دسته: اخبار
نمایش از 20 دی 1396 بازدید: 336
پرینت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری :

صبح امروز نهمین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با حضور مهندس اسلامی استاندار مازندران ، مهندس نبیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، آقای حسن عسگری مشاور ویژه استاندار ، ایوب صالحی فرماندار کلاردشت ، حجت الاسلام و المسلمین غفاری امام جمعه ، روئسای ادارات و مسئولین شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در ابتدای جلسه وصیت نامه شهید گرانقدر بهرام رفیع راد توسط آقای طهماسبی قرائت گردید در بخشی از این وصیت نامه آمده است ما باید مثل شمع باشیم و برای مردم عزیز بسوزیم از مسئولین میخواهم به مردم بخصوص محرومان و فقرا کمک و خدمت کنند .

بعد از ایشان آقای صالحی فرماندار محترم شهرستان ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه بخصوص استاندار محترم و هیأت همراه با معرفی موقعیت جغرافیایی و تاریخی شهرستان کلاردشت با کاوش های باستانی صورت گرفته در تپه کلار ،کشف های جامهای زرین و سیمین و غیره قدمت شهرستان را 6 هزار سال اعلام نمودند.ایشان با اشاره به اقدامات انجام شده در سه بخش میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در شهرستان ضمن تشکر از مجموعه دولت و مقامات استانی درخصوص اختصاص 5/1 میلیارد تومان وام در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی به تولیدکنندگان و فرش بافان شهرستان،فرش کلاردشت را بعنوان برند استان مازندران که آوازه جهانی همراه دارد در صورت اعطای تسهیلات ارزان قیمت قابلیت ارز آوری برای کشور دانسته و گفتنداگر از محل صندوق توسعه ملی وام به شهرستان اختصاص یابد با ایجاد شهرک های صنعتی در راستای تولید فرش و صنایع دستی می توان در جهت ایجاد اشتغال گامهای اساسی برداشت.ایشان  با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های خدادادی و طبیعی شهرستان مزیت گردشگری را بسیار مهم ارزیابی کردند که با برنامه ریزی درست می توان نتیجه خوبی گرفت و با رسیدگی به وضعیت علم کوه می توانیم در رونق اقتصاد شهرستان پیشرفت خوبی داشته باشیم .

بعد از ایشان حاج آقا غفاری امام جمعه محترم شهرستان ضمن تشکر از حضور استاندار محترم و بیان مسائل و مشکلات شهرستان با تکیه بر درخواستهای عمومی مردم در جهت ساخت زیر ساختهای گردشگری و برنامه ریزی دقیق ،خواستار تعریض محور مرزن آباد به کلاردشت شدند و بر رفع دغدغه های مردم تاکید کردند.

مهندس محمد اسلامي، استاندار مازندارن در جلسه شوراي اداري شهرستان كلاردشت با اشاره به اين كه در خدمت كردن بايد نگاه جامع داشت و برنامه محوري را مد نظر قرار داد، گفت: بايد در برابر مردم پاسخگو باشيم.

مقام عالي دولت در مازندران، با اشاره به اين كه بايد توسعه بدون تخريب محيط زيست باشد ، تاكيد كرد: نبايد با مديريت نابجا، مزيت هاي زمينه ساز توسعه را به مولفه هاي ركود تبديل كنيم، بايد ضوابط و مقررات را در ساخت و ساز ها و عمران و آباداني استان رعايت كنيم.

اسلامي افزود: ساخت و سازهاي عمومي خدماتي بويژه در حوزه گردشگري بايد تعريف شده و داراي ضوابطي  باشد كه هم مولد و هم در خدماتي كه شهر را توانمند نمايد تاثير گذار باشد و هم براي مردم فرصت شغلي ايجاد كند.

استاندار با بيان اين كه بايد در بستر توسعه برنامه هايي درست و با ظابطه وضع كنيم و از سرمايه گذاران واقعي براي سرمايه گذاري دعوت نماييم كه داراي منابع باشند و از دولت منابع مكمل بخواهند، افزود: متاسفانه چون تسهيلات در گذشته به واحدهايي اعطا شده كه نتوانسته اند اشتغال ايجاد كنند و بازار داشته باشند لذا منابع بانك ها بازگشت نكرده و به تله افتاده است.

اسلامي اشتغال را مهم ترين دغدغه مردم و دولت عنوان كرد و تصريح نمود: با توجه به گردشگر پذير بودن كلاردشت و ديگر مناطق استان بايد با استفاده از اين مزيت در راستاي ايجاد مشاغل پايدار و رفع بيكاري اقدام نمود.

استاندار با بيان اين كه طرح هاي بوم گردي و توسعه صنايع دستي از سوي دولت پشتيباني مي شود، افزود: با ايجاد بازارچه هاي عرضه صنايع دستي و غذاهاي بومي و محلي در مناطق گردشگر پذير در جهت تقويت اشتغال اهتمام شود.

نماينده عالي دولت در مازندران، بر پايه گذاري و توسعه گردشگري مديريت شده در استان تاكيد كرد و گفت: با تورگرداني مي توان از نحوه بهره مندي گردشگر از مناطق گردشگري اطمينان حاصل كرد، مانع عوارض زيست محيطي شد و از عوايد اقتصادي حاصل از آن بهره مند گرديد.

وي، ابراز داشت: در قالب برنامه يي عملي و با تلاش و مديريت جهادي مي توان شهرستان كلاردشت را به شهرستاني عاري از بيكاري و آسيب هاي اجتماعي تبديل نمود.

رييس شوراي اداري استان با اشاره به اين كه دولت منابع خوبي را براي فقرزدايي و محروميت زدايي اختصاص داده است، گفت: بايد با نظارت صحيح اين تسهيلات ارزان قيمت صرف خود اشتغالي و توانمند سازي خانواده هاي تحت پوشش شود.

استاندار با اشاره به اين كه نبايد در خدمت رساني به مردم كاستي داشته باشيم، اظهار داشت: با همدلي و هم افزايي و با پشتيباني همديگر، برخي محدوديت ها را رفع نماييم و تكاليف اداري را به شايستگي به انجام رسانيم.

اسلامي بر اطلاع رساني و فرهنگ سازي بيمه اجتماعي كشاورزان، عشاير و روستاييان در روستاها تاكيد كرد و ياد آور شد: هزينه اين بيمه 15 درصد است، 5 درصد از اين حق بيمه را روستاييان و 10 درصد را دولت پرداخت مي نمايد و فرماندران بايد تلاش كنند تا كسي در روستاها نماند كه فاقد بيمه اجتماعي كشاورزان، عشاير و روستاييان باشد چرا كه اين نوع پوشش بيمه اي يك پشتيبان براي روستاييان است.

 

كليه حقوق اين سايت متعلق به فرمانداري شهرستان کلاردشت مي باشد
طراحی،اجرا و پشتیبانی: گسترش فن آوری پرنیان
GNU/GPL